DISTRIKT

Nyheter från distrikten

Övre Norrland
    Nedre Norrland
      Bergslagsdistriktet
        Stockholmsdistriktet
          Hjälmar-Östgöta
          Sydsvenska distriktet

            Distrikt 1: Övre Norrland

            Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

            Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

            Styrelse

            Ordförande

            Ann Louise Marklund
            Stiftelsen Solviks Folkhögskola
            alo.marklund@solviksfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Solviks folkhögskola,  Dalkarlså folkhögskola

            Vice ordförande

            Jenny Eriksson
            Strömbäcks folkhögskola
            jenny.eriksson@strombacksfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Strömbäcks folkhögskola, Samernas folkhögskola

            Ledamöter

            Annica Blom
            Medlefors folkhögskola
            annica.blom@medlefors.se

            Kontaktskolor: Medlefors folkhögskola, Sunderbyns folkhögskola

            Linda Carstedt
            Medlefors Folkhögskola
            lindacarstedt@msn.com

            Kontaktskolor: Medlefors folkhögskola, Sunderbyns folkhögskola

            Nils Hansson
            Vindelns folkhögskola
            nils.hansson@vindelnsfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Vindelns folkhögskola, Framnäs folkhögskola

            Maria Lindkvist
            Edelviks folkhögskola
            maria.lindkvist@edelvik.se

            Kontaktskolor: Edelviks folkhögskola, Tornedalens folkhögskola

            Astrid Marklund
            Strömsbäcks Folkhögskola
            astrid.marklund@strombacksfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Strömbäcks folkhögskola, Samernas folkhögskola

            Curt Mönch
            Storumans folkhögskola
            curt.monch@folkbildning.net

            Kontaktskola: Storumans folkhögskola

            Minna Paananen
            Kalix folkhögskola
            minna.paananen@kalixfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Kalixs folkhögskola, Sverigefinska folkhögskolan

            Emma Wikblad
            Solviks folkhögskola
            emma.wikblad@solviksfolkhogskola.se

            Kontaktskolor: Solviks folkhögskola, Malmfältens folkhögskola

             

            Revisorer

            Per Eriksson
            Framnäs Folkhögskola
            per.eriksson@framnas.nu

            Jerry Marklund
            Stiftelsen Solviks Folkhögskola
            jerry.marklund.solvik@folkbildning.net

            Valberedning

            Per Eriksson
            Framnäs Folkhögskola
            per.eriksson@framnas.nu

            Jerry Marklund
            Stiftelsen Solviks Folkhögskola
            jerry.marklundso@solviksfolkhogskola.se