DISTRIKT

Nyheter från distrikten

Övre Norrland
    Nedre Norrland
      Bergslagsdistriktet
        Stockholmsdistriktet
          Hjälmar-Östgöta
          Sydsvenska distriktet

            Distrikt 5: Hjälmar-Östgöta

            Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

            Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

            Styrelse

            Ordförande

            Jan Hultman
            Liljeholmens Folkhögskola
            0494-79700
            jan.hultman@liljeholmen.nu

            Ledamöter

            Anton le Clercq
            Valla Folkhögskola
            013-355580
            ac@valla.fhsk.se

            Anita Runesdotter
            Marieborgs Folkhögskola, Herrgården
            011-219600
            anita.runesdotter@marieborg.org

            Jennie Sävenberg
            Marieborgs folkhögskola
            jenny.savenberg@marieborg.org

            Eva Jansson
            Stensunds folkhögskola
            eva.jansson@stensund.se

            Tobias Ehlin
            Eskilstuna folkhögskola
            tobias.ehlin@regionsormland.se

             

             

            Suppleanter

            Maria Andersson
            Fellingsbro folkhögskola
            maria.andersson@fellingsbro.fhsk.se

            Revisorer

            Stellan Boozon
            stellan@boozon.com

            Siv Nyberg

            Adress till distriktets Facebooksida:

            www.facebook.com/folkhogskollararnadistrikt5/