DISTRIKT

Nyheter från distrikten

Övre Norrland
    Nedre Norrland
      Bergslagsdistriktet
        Stockholmsdistriktet
          Hjälmar-Östgöta
          Sydsvenska distriktet

            Distrikt 3: Bergslagsdistriktet

            Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

            Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

            Styrelse

            Ordförande

            Lena Fredin
            Fornby Folkhögskola
            0243-239550
            lena.fredin@fornby.se 

            Vice ordförande

            Therese Sjögren
            Kyrkerudsfolkhögskola
            therese.sjogren@regionvarmland.se

            Internationell sekreterare

            Maria Hernfridsson
            Hällefors Folkhögskola
            0591-64390
            maria.hernfridsson.haf@folkbildning.net 

            Sekreterare

            Rebekka Homilius
            Geijerskolan i Ransäter
            072-208 70 23
            rebekka.homilius@geijerskolan.se 

            Ledamot

            Lisa Ångstråle
            Molkolms folkhögskola
            070-315 48 87
            lisa.angstrale@gmail.com

            Suppleant

            Tina Bok
            Kretsloppshuset Klarälvdalens folkhögskola
            0565-15354
            tina.bok@regionvarmland.se

            Robert Gustafsson
            Leksands folkhögskola
            0247-648 06
            robert.gustafsson@leksand.fhsk.se

            Revisorer

            Lena Jonasson
            Geijerskolan
            lena.jonasson@geijerskolan.se


            Henric Westlund
            Kyrkeruds folkhögskola
            henric.westlund@regionvarmland.se

            Valberedning

            Henric Ahlgren
            Ingesunds folkhögskola
            0570-38564
            henric1@tele2.se

            Jenny Blom
            Stiftelsen Geijerskolan i Ransäter
            070-643 43 19
            jenny.blom@geijerskolan.se