DISTRIKT

Distrikt 6: Smålandsdistriktet

Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

Styrelse

Ledamöter

Thomas Agborg
Ölands Folkhögskola
0485-564424
thomas.agborg@olandsfolkhogskola.se

Fjodor Eklund
Folkhögskola Värnamo
010-2449034
fjodor@horle.se

Mats Eriksson
Mullsjö Folkhögskola
0392-37411
mats@meron.se

Christine Fransén
Folkhögskola Högalids
076-8158190
christine.fransen@hogalid.nu

Sven Gustafsson
Södra Vätterbygdens Folkhögskola
036-306900
sven.gustafsson@svf.fhsk.se

Lena Svensson
Ölands Folkhögskola
0485-564445
lena.svensson@olandsfolkhogskola.nu

Maja Westberg-Engqvist
Vimmerby folkhögskola
maja.westberg-engqvist.vimmerby@folkbildning.net

 

 

Revisorer

Olof Lövmo
Oskarshamns Folkhögskola
0491-768100
oloft_nilsson@hotmail.com

Ulf Petersson
Mullsjö Folkhögskola

Börje Svensson