DISTRIKT

Distrikt 1: Övre Norrland

Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

Styrelse

Ordförande

Ann Louise Marklund
Stiftelsen Solviks Folkhögskola
alo.marklund@solviksfolkhogskola.se

Vice ordförande

Jenny Eriksson
Strömbäcks folkhögskola
jenny.eriksson.stromback@folkbildning.net

Ledamöter

Annica Blom
Medlefors folkhögskola
annica.blom@medlefors.se

Linda Carstedt
Medlefors Folkhögskola
lindacarstedt@msn.com

Nils Hansson
Vindelns folkhögskola
nils.hansson@vindelnsfolkhogskola.se

Maria Lindkvist
Edelviks folkhögskola
maria.lindkvist@edelvik.se

Astrid Marklund
Strömsbäcks Folkhögskola
astrid.marklund.stromback@folkbildning.net

Curt Mönch
Storumans folkhögskola
curt.monch@folkbildning.net

Minna Paananen
Kalix folkhögskola
minna.paananen@kalixfolkhogskola.se

Emma Wikblad
Solviks folkhögskola
emma.wikblad@solviksfolkhogskola.se

 

Revisorer

Per Eriksson
Framnäs Folkhögskola
per.eriksson@framnas.nu

Jerry Marklund
Stiftelsen Solviks Folkhögskola
jerry.marklund.solvik@folkbildning.net

Valberedning

Per Eriksson
Framnäs Folkhögskola
per.eriksson@framnas.nu

Jerry Marklund
Stiftelsen Solviks Folkhögskola
jerry.marklundso@solviksfolkhogskola.se