DISTRIKT

Distrikt 5: Hjälmar-Östgöta

Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

Styrelse

Ordförande

Jan Hultman
Liljeholmens Folkhögskola
0494-79700
jan.hultman@liljeholmen.nu

Ledamöter

Anton le Clercq
Valla Folkhögskola
013-355580
ac@valla.fhsk.se

Mårten Carlson
Eskilstuna folkhögskola,
marten.carlson@dll.se

Lennart Fast
Marieborgs Folkhögskola, Hageby
011-219600
lennart.fast@folkbildning.net

Anita Runesdotter
Marieborgs Folkhögskola, Herrgården
011-219600
anita.runesdotter@folkbildning.net

 

Suppleanter

Ellinor Antswee
Eskilstuna Folkhögskola
016-105280
ellinor.antswee@icloud.com

Eva Maria Jansson
Stensunds Folkhögskola
0156-53200
vavva@stensund.se

Revisor

Stellan Boozon
stellan@boozon.com

Valberedning

Irma Carlsson
013-202022
irma.carlsson@liu.se

Annika Nyberg
Föreningen Nyköpings Folkhögskola
nynnika@gmail.com

Adress till distriktets Facebooksida:

www.facebook.com/folkhogskollararnadistrikt5/