DISTRIKT

Distrikt 3: Bergslagsdistriktet

Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

Styrelse

Ordförande

Jenny Blom
Stiftelsen Geijerskolan i Ransäter
0552-30250
jenny.blom@geijerskolan.se

Vice ordförande

Lena Fredin
Fornby Folkhögskola
0243-239550
lena.fredin@fornby.se

Ledamöter

Eeva-Liisa Elgland
Malung Folkhögskola
0280-14300
liisa.elgland@gmail.com

Hans Hellström
Ingesunds folkhögskola
0570-38550
hans.hellstrom@regionvarmland.se

Maria Hernfridsson
Hällefors Folkhögskola
0591-64390
maria_hernfridsson@hotmail.com

Henry Lehto
Folkhögskola Skinnskatteberg
henry.lehto@folkbildning.net

Suppleant

Tina Bok
Kretsloppshuset Klarälvdalens folkhögskola
0565-15354
tina.bok@regionvarmland.se

Fredrik Hollsten
Kristinehamns Folkhögskola

Magnus Häggqvist
Molkoms Folkhögskola
magnus.haggqvist@regionvarmland.se

Revisorer

Rebekka Homilius
Stiftelsen Geijerskolan i Ransäter
rebekka.homilius@geijerskolan.se

Lisa Karlsson
0243-239550
lisa.karlsson@fornby.se

Valberedning

Henric Ahlgren
Ingesunds folkhögskola
0570-38564
henric1@tele2.se

Sara Elfgren
0563-541118
selfgren74@gmail.com

Marita Öberg
Fornby Folkhögskola
0243-239556