DISTRIKT

Distrikt 3: Bergslagsdistriktet

Klicka på symbolen högst uppe till vänster i kartan för att få fram en lista över alla folkhögskolor i distriktet.

Du kan också klicka på markörerna på kartan för att få fram mer info om respektive skola.

Styrelse

Ordförande

Jenny Blom
Stiftelsen Geijerskolan i Ransäter
070-643 43 19
jenny.blom@geijerskolan.se

Internationell sekreterare

Maria Hernfridsson
Hällefors Folkhögskola
0591-64390
maria.hernfridsson.haf@folkbildning.net

Sekreterare

Rebekka Homilius
Geijerskolan i Ransäter
070-643 91 33
rebekka.homilius@geijerskolan.se

Ledamöter

Lena Fredin
Fornby Folkhögskola
0243-239550
lena.fredin@fornby.se

Robert Gustafsson
Leksands folkhögskola
0247-648 06
robert.gustafsson@leksand.fhsk.se

Lena Klarström
lena@lenaklarstrtom.se
070-563 13 21

Lisa Ångstråle
Molkolms folkhögskola
070-315 48 87
lisa.angstrale@regionvarmland.se

 

 

 

Suppleant

Tina Bok
Kretsloppshuset Klarälvdalens folkhögskola
0565-15354
tina.bok@regionvarmland.se

Fredrik Hollsten
Kristinehamns Folkhögskola

Revisorer

Valberedning

Henric Ahlgren
Ingesunds folkhögskola
0570-38564
henric1@tele2.se

Marita Öberg
Fornby Folkhögskola
0243-239556